ایجاد تشکیلات مردم نهاد برای شرکت های دانش بنیان/ واگذاری برخی از امور به خود شرکت ها

تشکیلات مردم نهاد دانش بنیانرییس دفتر توسعه نوآوری سلامت وزارت بهداشت از ایجاد تشکیلات مردم نهاد برای شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: قصد داریم بخش عمده ای از اجرای برنامه های مربوط به شرکت های دانش بنیان را به خودشان واگذار کنیم.

وطن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه درصدد انسجام و ایجاد تشکیلات مردم نهاد برای شرکت‌های دانش بنیان هستیم، اظهار کرد: قصد داریم از این طریق به زودی بتوانیم مجمع عمومی شرکت‌های دانش بنیان را برگزار کنیم و بخش عمده‌ای از برنامه‌های مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان را به خودشان واگذار کنیم.

رییس دفتر توسعه نوآوری سلامت وزارت بهداشت افزود: همچنین در حال پی‌گیری اساسنامه و اخذ مجوز از شورای گسترش برای تاسیس مرکز رشد بخش خصوصی هستیم.

وی تصریح کرد: در واقع با توجه به اینکه تمام مراکز رشد دولتی بوده و در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر هستند، با اخذ این مجوز می‌توانیم اولین مرکز رشد بخش خصوصی را در تهران در حوزه محصولات بایوتک داشته باشیم.

به گفته وطن‌پور درخواست تاسیس این مرکز رشد از سوی بخش خصوصی پیشنهاد شده و دفتر توسعه نوآوری سلامت وزارت بهداشت پی‌گیر اخذ مجوز است.

رییس دفتر توسعه نوآوری سلامت وزارت بهداشت اظهار کرد: هر یک از مراکزی که در حوزه محصولات دانش‌بنیان سلامت فعال و علاقمند به داشتن مرکز رشد هستند می‌توانند برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک‌تر و تازه تاسیس از فرصت این مرکز رشد بخش خصوصی برای توسعه دانش خود استفاده کنند.

لینک خبر: ایجاد تشکیلات مردم نهاد برای شرکت های دانش بنیان/ واگذاری برخی از امور به خود شرکت ها

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *