کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان

امروزه شرکت‎های دانش بنیان به دلیل دارا بودن پتانسیل‎های بالا در ایجاد محصولات و خدمات نوآورانه و دانش محور در تمامی کشورها دارای جایگاه ویژه‎ای هستند. شرکت‎های دانش بنیان ایرانی نیز که با سیاست گذاری و اجرای برنامه های مدون توانسته‎اند در مدتی کوتاه به پیشرفته‎های قابل توجهی برسند، درصدد هستند تا بتواند از این ساختار ایجاد شده در بازارهای جهانی حداکثر بهره را برده و نامی نیک از خود برجای بگذارند.
koridor

از این‎رو توسعه محصولات نوآورانه، بهبود کیفیت محصولات دانش بنیان، ارتقا برند محصولات ایرانی در جامعه جهانی و همچنین کسب حداکثر بهره‎مندی اقتصادی از عرضه محصولات در عرصه‎های بین‎المللی، باعث می‎گردد تا توجه به بازارهای جهانی امری اجتناب‎ناپذیر باشد، با این وجود ماهیت جوان و نوپای بیشتر شرکت‎های دانش بنیان و مسائلی دیگر از قبیل: عدم شناخت بازار مناسب و نحوه ورود به آن، عدم آگاهی از توان رقبا و محصولات دانش بنیان، و موانع ذهنی و ترس از ورود به بازارهای جهانی، وجود مشغله زیاد در بازار داخل و مسائلی از این دست، سبب می‎گردد تا بیشتر شرکت‎های دانش‎بنیان به‎خودی خود نتوانند به این مهم دست یابند.
کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی محصولات شرکت‌های دانش بنیان در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. خدمات تسهیل کننده فرآیند صادرات کالا‌ها و همچنین آموزش و مشاوره شرکت‌ها در حوزه صادرات از جمله نیازهای اساسی شرکت‌های دانش بنیان است. در این مجموعه سعی بر آن است تا با شناسایی و ارزیابی شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش در جهت توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه گردد. در همین راستا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور ایجاد و خلق ثروت برای جامعه از طریق صادرات محصولات با فناوری بالا، اقدام به حمایت از خدمات این کریدور نموده و این امکان را فراهم نموده است تا صادرات شرکت‌ها از طریق اینگونه خدمات تسریع یابد. شرط لازم دریافت این خدمات برای شرکت‌ها، داشتن تاییدیه دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، تا بتوانند از خدمات زیر استفاده کنند:
تسهیلات نقل و انتقال مالی، اخذ مجوزها و استاندارهای بین‎المللی، طراحی صنعتی و بسته‎بندی صادرات، خدمات تبلیغاتی و بازاریابی بین‎الملل، خدمات بازرگانی و حمل و نقل، مالکیت فکری و تحلیل پتنت، مشاوره و تدوین برنامه صادراتی و آموزش

1 comment on “کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان”

  1. شاهین صیامی پاسخ

    با سلام خدمت شما
    شرکت پویا فر آزما با حدود ۲۴ سال سابقه در زمینه ساخت تولید مونتاژ تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاهی و مواد شیمیایی و ساخت فضاهای آزمایشگاهی و لابراتوارهای زبان فعالیت داشته که تصمیم گرفتیم محصولات و خدمات خود را به کشور های همسایه ارائه دهیم که از طریق گوگل با شرکت شما آشنا شدیم آیا شما در این زمینه میتوانید به ما یاری رسانید ؟

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *