فهرست کالاهای دانش بنیان

منطق دسته بندی فهرست کالاهای دانش بنیان

به منظور تعیین دسته بندی محصولات دانش بنیان، کلیه دسته بندیهای موجود در کشور اعم از دسته بندی نقشه جامع علمی، دسته بندی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و  دسته بندی صنایع  پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی  مورد بررسی قرار گرفت. سپس مبتنی بر دو منطق زیر دسته بندی اصلی فهرست کالاهای دانش بنیان تعیین  گردید.
۱- در نظر گرفتن حوزه هایی که وجود کالاهای دانش بنیان در آن وجه غالب را دارد و متوسط فعالیتهای تحقیق و توسعه در آنها بیشتر از سایر حوزه های فناوری و صنعتی می باشد. شامل حوزه های فناوری زیستی، فناوری نانو، فوتونیک و اپتیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژیهای نو، دارو، الکترونیک، مواد، ساخت و تولید و هوافضا
۲- در نظر گرفتن سایر حوزه ها و بخشها که درر آن وجود کالاهای دانش بنیان غالب نیست. اما رسوخ فناوری و ظهور محصولات دانش بنیان در آنها مشاهده می گردد. شامل عمران، حمل و نقل، نفت و گاز، برق، معدن، کشاورزی، آب و هوا و ...
تدوین فهرست کالاهای دانش بنیان با هدف استخراج کلیه محصولات در تمامی حوزه های ممکن در دستور کار قرار گرفت و با این هدف از متخصصین بخش دولتی، خصوصی و دانشگاهی کمک گرفته شد. سپس محصولات استخراج شده مبتنی بر منطق فوق دسته بندی گردید.

فایل های مربوط به دسته بندی کالاها و خدمات دانش بینان را می توانید از اینجا دانلود کنید، و یا از قسمت پایین به طور آنلاین دنبال کنید.

دانلود فایل اکسل فهرست کالاهای دانش بنیان

دانلود فایل PDF فهرست کالاهای دانش بنیان

حوزه های کالاها و خدمات دانش بنیان

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *