شرکت دانش بنیان و انواع آن

شرکت دانش بنیان به شرکتی گفته می شود که از طریق مراجع ذی صلاح (که هم اکنون کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان است)، عنوان مجوز دانش بنیانی را کسب کرده باشد. بنابر آیین‌نامه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان، شرکت­های متقاضی دانش بنیان شدن، پس از ارزیابی توسط کارگروه و کارگزارهای آن در صورت تایید، به یکی از سه نوع شرکت زیر تایید می­شوند که عبارتند از:

شرکت دانش بنیان

شرکت دانش بنیان

نکته: با توجه به اینکه میان حمایت­های قانون برای انواع شرکت­ دانش بنیان از نوع “شرکت دانش بنیان تولیدکننده کالا/خدمات دانش بنیان“،شرکت دانش بنیان صنعتی دارای فعالیت دانش بنیان” و “شرکت دانش بنیان نوپا” تفاوت وجود دارد،‌ لازم است در ابتدا شرکت­ متقاضی دانش بنیان شدن در صورتی که شرایط تولیدی را دارند، بصورت تولیدی تأیید شوند و اگر شرایط تولیدی را ندارند بصورت شرکت دانش بنیان نوپا و سپس بصورت شرکت دانش‌بنیان صنعتی بررسی شوند. با این توضیح، حتی زمانی که در زمان ارجاع شرکتی به کارگزار اعلام می­شود که شرکت به عنوان تولیدی ارزیابی شود نیز، در صورتی که شرکت شرایط تولیدی را ندارد،‌ باید بعنوان نوپا یا صنعتی نیز بررسی شود.

جهت کسب اطاعات بیشتر در مورد نحوه دانش بنیان شدن صفحه ثبت شرکت دانش بنیان را مطالعه بفرمایید و یا اینفوگرافی ثبت شرکت دانش بنیان را مشاهده کنید.

 

2 دیدگاه در “شرکت دانش بنیان و انواع آن”

نظرات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری با علامت * مشخص شده است.

دانش بنیان 24